kangur_logo_min

KONKURS KANGUR 2016

 

Dyrektorzy Szkół
i Nauczyciele Matematyki
Uprzejmie informujemy, że 17 marca 2016 r. po raz dwudziesty czwarty w regionie zielonogórskim (dwudziesty piąty w Polsce) odbędzie się międzynarodowy konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY". Organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronuje przedsięwzięciu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. W regionie zielonogórskim rolę organizatora pełni Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze.

Kangur Matematyczny narodził się w Australii na początku lat siedemdziesiątych. Polska jest trzecią po Rosji i Francji potęgą "kangurową" w Europie pod względem liczby uczestników, perfekcji organizacyjnej i wyników osiąganych przez uczestników. "Kangur" w niezawodny sposób integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówek po świecie. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie deklarujący swój udział. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej oraz przyczyniają się do przełamywania powszechnej do niej niechęci.
Rejestracja uczestników konkursu odbywa się wyłącznie elektronicznie. Jeśli konto szkoły nie zostało jeszcze utworzone (np. w poprzednich edycjach konkursu), to należy je założyć na stronie krajowego organizatora http://www.kangur-mat.pl.
Przed dokonaniem rejestracji proszę zapoznać się z instrukcją: www.kangur-mat.pl/szkola_instrukcja.pdf oraz ogólnopolskim regulaminem konkursu: http://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf.
Zainteresowanych plakatami XXIV edycji konkursu "Kangur Matematyczny" (format A4) informujemy, że można je pobrać na stronie https://www.kangur-mat.pl/plakat2016.pdf.

Każdy uczestnik Konkursu otrzyma w prezencie układankę przestrzenną "Pantomino".

Liczymy na szerokie zainteresowanie konkursem. Mamy nadzieję, że "Dzień Kangura" urośnie do rangi ogólnopolskiego "Dnia Matematyki" i będzie prawdziwym matematycznym świętem.

Lucyna Kusiak

pdf_s Regulamin regionalny

Strefa osobistego rozwoju

Badania i analizy

Spotkania z TI w ODN

 

baner lubuskie

 ojczyzna 100

 logo szkola dla rodz wych

 

  logo klub nauczyciela 

 

szkola zdrowie

 

czytamy

 

pbw

 

PITax