Kolejny już raz zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w warsztatach metodycznych dla nauczycieli przedmiotów artystycznych oraz pracowników oświaty zajmujących się zawodowo sztuką. Warsztaty organizowane są każdego roku w Miśni (Niemcy) przez Saksoński Instytut Edukacyjny (SBI Radebeul). Na bazie porozumienia o współpracy pomiędzy SBI i ODN w warsztatach wziąć mogą udział również cztery osoby z naszego województwa.

W tym roku zajęcia praktyczne odbędą się w terminie od 03.07.2017 r. do 07.07.2017 r. w następujących 6 małych - tematycznie dobranych grupach roboczych:

  1. Praca w piaskowcu. "BAŚNIOWO - Do czego zachęca nas kamień?" (SAGENHAFT - Obiekt in Sandstein. Wozu kann uns ein Stein animieren?)
  2. Ceramika. Materiały wytwarzają dźwięki, szczególny sposób wyzwalania fantazji i kreatywności. (Keramik. Ton gehört zu den Materialien, die Fantasie und Kreativität in besonderer Weise anregen.)
  3. Malarstwo. Akt – od szkicu do obrazu ciała (Der Akt – von der Skizie bis zum Körperbild)
  4. Rzeźba w drewnie (akt). "Ewa i Adam w raju" (Holzschnitt – "Eva und Adam im Paradies")
  5. "Latające figury" – projektowanie rzeźb, budowanie dla dzieci, młodzież i dorośli w artystycznej rzeczywistości (Fliegende Figuren – Skulpturen entwerfen, bauen für Kinder, Jugendliche und Erwachsene in der Künstlerischen Praxis)
  6. "Warsztat nonsensu" - Eksperymentalna praca w laboratorium z nieprzewidywalnym efektem ("Non – Sense - Workshop" - Experimentalles Arbeiten im Labor mit ungewissem Ausgang)

Zajęcia warsztatowe odbywają się w języku niemieckim! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zatem znajomość języka niemieckiego przynajmniej na podstawowym, komunikacyjnym poziomie.

Uczestnicy warsztatów pokrywają ponadto koszty podróży oraz zobowiązani są do uiszczenia na miejscu 50 EUR na zakup niezbędnych do pracy materiałów. Noclegi w Miśni, w zamku „Sieben Eichen” oraz całodzienne wyżywienie są bezpłatne.

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę dokonać do 30.04.2017 r. za pomocą formularza elektronicznego. Jednocześnie w formularzu zgłoszeniowym, w polu „kierunek ukończonych studiów”, proszę o podanie numeru warsztatu, w którym planuje się wziąć udział.

Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników o zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące celów i przebiegu poszczególnych warsztatów odnajdziecie Państwo w załączonych dokumentach. Informacje na temat warsztatów uzyskać można też w ODN u dra Lecha Sałacińskiego: mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 68 3286458.

Strefa osobistego rozwoju

Badania i analizy

Spotkania z TI w ODN

 

baner lubuskie

 ojczyzna 100

 logo szkola dla rodz wych

 

  logo klub nauczyciela 

 

szkola zdrowie

 

czytamy

 

pbw

 

PITax