Pracownia Kształcenia Ogólnego i Zawodowego

Zadania Pracowni:

    1. rozpoznawanie potrzeb edukacyjnych nauczycieli, instytucji i organizacji korzystających z oferty Ośrodka;
    2. projektowanie, organizowanie i prowadzenie różnorodnych form doskonalenia zawodowego nauczycieli zgodnie z ustalonymi potrzebami;
    3. konstruowanie i realizowanie programów edukacyjnych;
    4. opracowywanie, opiniowanie oraz upowszechnianie materiałów metodycznych i innych, wspierających rozwój zawodowy nauczycieli;
    5. współpraca z osobami, instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz edukacji;
    6. realizowanie zadań edukacyjnych zleconych przez szkoły i placówki oświatowe, organ sprawujący nadzór pedagogiczny, organ prowadzący;
    7. upowszechnianie przykładów dobrych praktyk;
    8. udostępnianie informacji pedagogicznej;
    9. promowanie działań Ośrodka w środowisku lokalnym.

    Pracownia realizuje wymienione wyżej zadania w szczególności w obszarze kompetencji przedmiotowo-metodycznych nauczycieli II i III etapu kształcenia.

    Skład Pracowni:

    Lucyna Kusiak – kierownik Pracowni
    L.Kusiak@odn.zgora.pl
    Halina Adaszyńska H.Adaszynska@odn.zgora.pl
    Aleksander Ławiński A.Lawinski@odn.zgora.pl
    Magdalena Szendi M.Szendi@odn.zgora.pl
    Grażyna Uhman G.Uhman@odn.zgora.pl
    Anna Wielkoszyńska A.Wielkoszynska@odn.zgora.pl