PTE General ATC UK greenOśrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze jest akredytowanym centrum egzaminacyjnym Pearson Language Assessments organizującym egzaminy języka angielskiego PTE General dla osób dorosłych.

 

O egzaminach PTE General

Certyfikaty egzaminów PTE General uznawane są na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe wielu państw jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.
W Polsce egzaminy PTE:

  • zwalniają z egzaminu doktorskiego w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego – Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22.09.2011 r. (Dz.U. 204, poz. 1200)
  • są uznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego – Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17.04.2012 roku
  • są uznawane przez Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego – Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 16.12.2009 r. (Dz.U. 218, poz. 1695)

 

Sesja grudniowa 2017

ODN nie będzie przeprowadzał sesji PTE General w grudniu 2017 r. z uwagi na niewystarczającą liczbę zgłoszeń.

Sesja czerwcowa 2018 - jak się zapisać?

Do egzaminu PTE General w ODN w Zielonej Górze mogą przystąpić uczestnicy kursów języka angielskiego realizowanych przez Akademię Językową ODN na kursach komercyjnych jak również osoby nieuczęszczające na zajęcia organizowane przez Ośrodek, a chcące sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz uzyskać międzynarodowy certyfikat językowy.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest wypełnienie Formularza zgłoszenia na egzamin. Skan wypełnionego formularza wraz z dowodem wpłaty należy wysłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 20 kwietnia 2018 r. do godziny 12:00. Oryginały należy dostarczyć do ODN w Zielonej Górze osobiście lub listownie do 27 kwietnia br.

Szczegółowy harmonogram sesji egzaminacyjnejPTE General - 16.06.2018.

Szczegółowy terminarz sesji czerwcowej 2018 zostanie opublikowany w maju 2018 r.

Format i czas trwania egzaminu

Szczegółowy cennik dla sesji czerwcowej PTE General

Strefa osobistego rozwoju

Badania i analizy

Spotkania z TI w ODN

 

baner lubuskie

 

 logo szkola dla rodz wych

 

  logo klub nauczyciela 

 

szkola zdrowie

 

czytamy

 

pbw

 

PITax