Lubuski Sejmik Dziecięcy

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Podstawowych!

Rusza kolejna edycja Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego!

W związku ze zbliżającymi się obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka chcielibyśmy zaprosić uczniów szkół podstawowych Województwa Lubuskiego do wspólnego świętowania i przybliżyć im zasady funkcjonowania Samorządu Województwa Lubuskiego.

XII Lubuski Sejmik Dziecięcy, pod patronatem Marszałka oraz Przewodniczącej Sejmiku Województwa Lubuskiego, odbędzie się 1 czerwca 2026 r. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Szczegółowe informacje dotyczące spotkania wraz z porządkiem obrad zostaną wysłane do szkół, które się zakwalifikują.

Wzorem lat ubiegłych uczniowie lubuskich szkół podstawowych wcielą się w role Radnych Województwa Lubuskiego, a uczestników Sejmiku Dziecięcego wspierać będą przedstawiciele Samorządu Województwa Lubuskiego, którzy na co dzień zaangażowani są w prace na rzecz regionu.

Do udziału w XII Lubuskim Sejmiku Dziecięcym zapraszamy uczniów szkół podstawowych z całego województwa! O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Nabór trwa do 22 maja br.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z regulaminem, który określa warunki uczestnictwa w wydarzeniu. Szczegółowe informacje, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdą Państwo na stronie: https://lubuskie.pl/wiadomosci/26088/xii-lubuski-sejmik-dzieciecy

 

 

Skip to content